sowie

Wydarzenia historyczne, historia, dawne dzieje Wałbrzycha i okolic

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-01-16 14:28

Ostatni komentarz: JA BYM TYLKO CHCIAł ZWRóCIC UWAGE TAKIEJ MłODEWJ KELNERCE NIE WIEM JAK ONA SIE NAZYWA TAKA BLONDYNKOA. DZIEWCZYNO MNIEJ TROCHE POWAGI I GODNOSCI BO ZACHOWUJESZ SIE STRASZNIE I JESTES BARDZO NIE MILA W STOSUNU DO KLIJETOW. TYLE
dodany: 2009.05.11 18:26:44
przez: staly klijet
czytaj więcej
Obchody Dnia Sybiraka w Strzegomiu
2008-09-26 10:39

19 września społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu uroczyście uczciła Dzień Sybiraka.
Spotkanie swoją obecnością zaszczycili - burmistrz Strzegomia Lech Markiewicz, zastępca burmistrza Robert Siekaniec, ksiądz prałat Marek Babuśka, przedstawiciel Zarządu Głównego Związku Sybiraków Stanisław Sznajder, prezes strzegomskiego Koła Związku Sybiraków Jerzy Orabczuk, a także liczne grono strzegomskich Sybiraków.


Uczniowie szkoły w poruszającym programie słowno-muzycznym opowiedzieli o ciężkim losie naszych rodaków przebywających na Syberii. Wiersze polskich poetów przeplatały się z lirycznymi piosenkami. Ten, jakże podniosły nastrój, wywołał wzruszenie i zadumę u niejednego ze zgromadzonych.

- Pamiętajcie, że historia określa Waszą tożsamość. Jest tym, co towarzyszy nam przez całe życie i zaznacza nasze miejsce w świecie - mówił ksiądz prałat Marek Babuśka.
Podczas spotkania głos zabrał także burmistrz Lech Markiewicz, który również przypomniał o potrzebie pielęgnowania pamięci o dramatycznych losach Polski i Polaków.
 

 

Dodajmy jeszcze, że przed apelem uczniowie spotkali się z Sybirakami i mieli okazję wysłuchać opowieści o ich osobistych przeżyciach.

Wielu z nich podkreślało potem potrzebę organizowania podobnych spotkań, bo one, jak mówili, utrwalają wspomnienia o tym, co niegdyś przeżyli ich dziadkowie.
 

 

Źródło: strzegom.pl



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: