sowie

Wydarzenia historyczne, historia, dawne dzieje Wałbrzycha i okolic

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-01-16 14:28

Ostatni komentarz: JA BYM TYLKO CHCIAł ZWRóCIC UWAGE TAKIEJ MłODEWJ KELNERCE NIE WIEM JAK ONA SIE NAZYWA TAKA BLONDYNKOA. DZIEWCZYNO MNIEJ TROCHE POWAGI I GODNOSCI BO ZACHOWUJESZ SIE STRASZNIE I JESTES BARDZO NIE MILA W STOSUNU DO KLIJETOW. TYLE
dodany: 2009.05.11 18:26:44
przez: staly klijet
czytaj więcej
Debata na temat Katynia w Świdnicy
2010-04-26 10:35

Czy Katyń nas pojedna – na to pytanie będą próbowali odpowiedzieć w Świdnicy ...... dr Adolf Juzwenko historyk, dyrektor Zakładu im. Ossolińskich, Stanisław Ciosek, były ambasador RP w ZSRR i w Rosji oraz dr Marcin Kaczmarski, ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich w Warszawie.

Debatę z udziałem młodych świdniczan zaplanowano na czwartek, 29 kwietnia na godz. 18.00. W sali narad urzędu (budynek Urzędu Stanu Cywilnego, ul. Armii Krajowej 47) uczniowie świdnickich szkół średnich spotkają się z osobami, które będą mówiły o historii, obecnej sytuacji i przyszłości stosunków polsko-rosyjskich.

– Pomysł na temat debaty wziął się stąd, że stosunki polsko-rosyjskie wpływają na bieg wydarzeń. Rozpoczynając prace nad debatą prawie trzy miesiące temu nie sądziliśmy, że wydarzenia ostatnich dni tak bardzo uaktualnią problematykę – tłumaczy Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy, pomysłodawca spotkania. – Założyliśmy sobie, że zawsze będziemy zapraszać wyjątkowych gości, co potwierdza obecna lista osób, które wezmą udział w debacie. Zaczynaliśmy w listopadzie ubiegłego roku debatą o patriotyzmie, dobre przyjęcie przez mieszkańców i widzów sprawiło, że rozmowy pod hasłem „Polska, czy mnie to obchodzi?” będziemy kontynuować.

Debatę na żywo transmitować będzie telewizja „Teletop Sudety”, początek o godz. 18.00. Świdniczanie, mogą na żywo uczestniczyć w spotkaniu.Autor: www.um.swidnica.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: