sowie

Wydarzenia historyczne, historia, dawne dzieje Wałbrzycha i okolic

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-01-16 14:28

Ostatni komentarz: JA BYM TYLKO CHCIAł ZWRóCIC UWAGE TAKIEJ MłODEWJ KELNERCE NIE WIEM JAK ONA SIE NAZYWA TAKA BLONDYNKOA. DZIEWCZYNO MNIEJ TROCHE POWAGI I GODNOSCI BO ZACHOWUJESZ SIE STRASZNIE I JESTES BARDZO NIE MILA W STOSUNU DO KLIJETOW. TYLE
dodany: 2009.05.11 18:26:44
przez: staly klijet
czytaj więcej
Wycieczka Szlakiem Starego Grodu
2008-10-17 16:40

Uczestnicy wycieczki z uwagą słuchali opowieści przewodnika. Kilkadziesiąt osób liczyła grupa, która wzięła udział w wycieczce "Szlakiem Starego Grodu". Spacer zorganizowano pod szyldem Wałbrzyskiej Akademii Historycznej. To pierwsza taka inicjatywa, ale jak zapowiada wiceprezydent miasta Piotr Sosiński – nie ostatnia. Wycieczka rozpoczęła się - jakżeby inaczej - od ratusza. To była okazja, by znany i doświadczony przewodnik, Krzysztof Kułaga, przypomniał o początkach wałbrzyskiego samorządu, datowanego na 1809 rok. Wcześniej miasto znajdowało się w prywatnych rękach.
Na ul. Sienkiewicza zwrócono uwagę na piękne, niestety zaniedbane, kamienice, przy czym okazało się, że w jednej z nich pod koniec XIX wieku funkcjonowała poczta konna. Potem był Rynek, kościół Aniołów Stróżów, ul. Zamkowa i pałac Czettritzów, budynek Zespołu Szkół Muzycznych, kościół Matki Boskiej Bolesnej.


Dwugodzinny spacer zakończył krótki przystanek przy kamienicy Pod Atlantami w Rynku. - To było wspaniałe doświadczenie. Tyle cennych informacji, o których nie miałyśmy pojęcia. A naszym zdaniem każdy mieszkaniec Wałbrzycha powinien się starać poznać dawne dzieje miasta. Zamierzamy dowiedzieć się jeszcze więcej o historii Wałbrzycha w bibliotece. Na pewno weźmiemy udział w następnych takich inicjatywach - mówi Irena Witrykus, mieszkanka Piaskowej Góry. Niewykluczone, że tak się stanie, bo według wiceprezydenta Piotra Sosińskiego, podobne spacery to najlepsza forma poznawania historii miejsca, w którym się żyje. - Ludzie lepiej się czują, kiedy znają dawne dzieje swojego miasta. Jak się okazuje, zainteresowanie taką akcją jest duże. Myślę, że w przyszłym roku zorganizujemy co najmniej kilka takich wypraw – obiecuje Piotr Sosiński.
Źródło: (Szela) / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: