sowie

Wydarzenia historyczne, historia, dawne dzieje Wałbrzycha i okolic

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-01-16 14:28

Ostatni komentarz: JA BYM TYLKO CHCIAł ZWRóCIC UWAGE TAKIEJ MłODEWJ KELNERCE NIE WIEM JAK ONA SIE NAZYWA TAKA BLONDYNKOA. DZIEWCZYNO MNIEJ TROCHE POWAGI I GODNOSCI BO ZACHOWUJESZ SIE STRASZNIE I JESTES BARDZO NIE MILA W STOSUNU DO KLIJETOW. TYLE
dodany: 2009.05.11 18:26:44
przez: staly klijet
czytaj więcej
Powojenna historia Dolnego Śląska
2008-10-24 15:41

Trwa druga edycja Wałbrzyskiej Akademii Historycznej, finansowanej przez Ośrodek "Pamięć i Przyszłość". WAH to cykl siedmiu wykładów wybitnych historyków oraz kulturoznawców, którzy przybliżą powojenną historię Dolnego Śląska. W tym miesiącu odbędzie się jeszcze wykład 30 października o godz. 17.00 - prof. Stefan Bednarek "Rola kultury w budowaniu tożsamości mieszkańców Dolnego Śląska", WWSZiP, ul. Wrocławska 10. Podczas Wałbrzyskiej Akademii Historycznej zaprezentowane zostaną także dwa filmy - dokumentalny "Oskarżenie", traktujący o prokuratorskim aparacie PRL i braku rozliczeń z naszą najnowsza historią oraz "Ziemie Zachodnie w propagandzie PRL - Kronika Filmowa", przedstawiający obraz Ziem Odzyskanych w materiałach lat powojennych.


Ciekawym i nowatorskim elementem jesiennej edycji Akademii będzie piesza wycieczka "Szlakiem Starego Grodu", która pozwoli poznać przeszłość najciekawszych miejsc w śródmieściu Wałbrzycha.
Źródło: (RAD) / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: