sowie

Wydarzenia historyczne, historia, dawne dzieje Wałbrzycha i okolic

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-01-16 14:28

Ostatni komentarz: JA BYM TYLKO CHCIAł ZWRóCIC UWAGE TAKIEJ MłODEWJ KELNERCE NIE WIEM JAK ONA SIE NAZYWA TAKA BLONDYNKOA. DZIEWCZYNO MNIEJ TROCHE POWAGI I GODNOSCI BO ZACHOWUJESZ SIE STRASZNIE I JESTES BARDZO NIE MILA W STOSUNU DO KLIJETOW. TYLE
dodany: 2009.05.11 18:26:44
przez: staly klijet
czytaj więcej
Spektakl historyczny Wałbrzyskim Ośrodku Kultury
2011-04-04 15:37

Wyobraźmy sobie, że przyszliśmy na świat w roku 1918. Jesteśmy dziećmi wolności wychowanymi w inteligenckiej warszawskiej rodzinie z tradycjami szlacheckimi. Młodość daje nam siłę i pasję, pierwsza wielka miłość - nadzieję na przyszłość i spełnia marzenie o szczęśliwej rodzinie. W sierpniu 1939 roku mamy pewność, że niedługo urodzi się nasze pierwsze dziecko.

17 września wszystko zmienia się na zawsze. I jak dla wielu ludzi, dla których to właśnie data 17 września 1939 roku, a nie 1 września, jest tą dramatyczniejszą, zmienia się nie na lat 6, ale na całe życie.

Spektakl jest próbą opowiedzenia o nieuchronności ludzkiego losu i historii tej bliższej - z 10 kwietnia 2010 - jak i dalszej, z kwietnia 1940 i 1943 roku. Chcemy pokazać, co czują Ci, którzy zostają i czekają na wiadomość, powrót, bliskich albo muszą poradzić sobie z tym, co już na zawsze wiadome.



Przedstawienie „Nie jest źle być żoną oficera” jest realizowane przez grupę amatorów, którzy odważyli zmierzyć się z tak trudnym tematem. Spektakl odbędzie się 10 kwietnia 2011, o godz. 19.00 w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury, przy ul. Broniewskiego 65 a i będzie poprzedzony happeningiem w dniu występu (realizacja grupa Sfinxjego).

Scenariusz i reżyseria - Ewa Żakowska
Koordynator projektu Joanna Ziejło - Augun

Występują:

Kornela Mirecka – Klaudia
Patryk Piekaj – Michał
Paweł Usinowicz – Dziadek Michał
Ewa Żakowska – Maria
Krzysztof Kowalski – Piotr

Podkład muzyczny fortepian – Szymon Guzik-
Państwowe Społeczne Ognisko Muzyczne
Opracowanie muzyczne oraz altówka – Krzysztof Kowalski

Realizacja filmu i montaż - Kacper Małecki

Serdeczne podziękowania dla: Społecznego Ogniska Muzycznego, Prywatnego Muzeum Broni i Militariów Świdnicy oraz Przedsiębiorstwa „Zamek Książ” w Wałbrzychu sp. z.o.o.

 

 

 

źródło: um.walbrzych.pl



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: