sowie

Wydarzenia historyczne, historia, dawne dzieje Wałbrzycha i okolic

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-01-16 14:28

Ostatni komentarz: JA BYM TYLKO CHCIAł ZWRóCIC UWAGE TAKIEJ MłODEWJ KELNERCE NIE WIEM JAK ONA SIE NAZYWA TAKA BLONDYNKOA. DZIEWCZYNO MNIEJ TROCHE POWAGI I GODNOSCI BO ZACHOWUJESZ SIE STRASZNIE I JESTES BARDZO NIE MILA W STOSUNU DO KLIJETOW. TYLE
dodany: 2009.05.11 18:26:44
przez: staly klijet
czytaj więcej
Gwarki pod Atlantami
2013-04-05 10:22


Niecodzienna wystawa pamiątek dotyczących Biegu Gwarków prezentowana jest w wałbrzyskiej Bibliotece Pod Atlantami. Na ekspozycji możemy oglądać archiwalne zdjęcia, plakaty, ulotki oraz medale i puchary wypożyczone przez uczestników. Wystawa podsumowuje 35 lat historii jednego z najpopularniejszych zimowych biegów w regionie. Do obejrzenia ekspozycji zapraszają czarno – białe zdjęcia zrobione ponad 30 lat temu, prezentujące uczestników i imprezy towarzyszą-ce Biegowi Gwarków. W gablotach umieszczono również proporce, archiwalne ulotki i foldery oraz przypinki. Zbiory pochodzą z kolekcji Biblioteki pod Atlantami oraz zostały wypożyczone od uczestników i sympatyków zimowych zawodów. - Są to ich medale, puchary i różnego proporce. Eksponujemy również wiele pamiątek związanych z Biegiem Gwarków, jak numery startowe i okazjonalne przypinki oraz kubki - wymienia Eliza Furmanek z pracowni regionalnej Biblioteki Pod Atlantami.


Przez 35-lat, w biegu wystartowało łącznie około 52 tysięcy zawodników. W 1986 roku odnotowano rekordową ilości uczestników, gdyż na starcie zjawiło się ponad 4300 biegaczy. Jedynym zawodnikiem, który wziął udział we wszystkich edycjach jest Józef Żuk, który nominowany jest w plebiscycie Kryształy i Kamienie w sportowej kategorii. Wałbrzyszanin przygotowuje się już do tegorocznej edycji Biegu Gwarków, która będzie miała miejsce 24 lutego w Andrzejówce.
Źródło:30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: