sowie

Wydarzenia historyczne, historia, dawne dzieje Wałbrzycha i okolic

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-01-16 14:28

Ostatni komentarz: JA BYM TYLKO CHCIAł ZWRóCIC UWAGE TAKIEJ MłODEWJ KELNERCE NIE WIEM JAK ONA SIE NAZYWA TAKA BLONDYNKOA. DZIEWCZYNO MNIEJ TROCHE POWAGI I GODNOSCI BO ZACHOWUJESZ SIE STRASZNIE I JESTES BARDZO NIE MILA W STOSUNU DO KLIJETOW. TYLE
dodany: 2009.05.11 18:26:44
przez: staly klijet
czytaj więcej
Poradzieckie pamiątki
2013-04-05 10:32

Plakaty propagandowe z lat 80. XX wieku, przeciwko USA, NATO i programowi „gwiezdnych wojen” Ronalda Reagana oraz fotoreportaże z życia radzieckiej armii i sowieckiej partii komunistycznej, zostały znalezione w piwnicach I Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Kasprowicza. Obecny budynek I LO imienia Jana Kasprowicza ma już ponad sto lat. Z tego powodu budynek ma swoją historię i skrywa przed wszystkimi wiele nieodkrytych jeszcze tajemnic. Miasto Świdnica wybudowało budynek w 1912 roku z przeznaczeniem na żeńską szkołę średnią. W czasie II Wojny Światowej wykwaterowano stąd uczniów i Niemcy urządzili szpital wojskowy.


Tuż po wojnie obiekt przy ulicy Pionierów 30 zajęli Rosjanie na „dom oficera” i zajmowali go aż do 1991 roku. W ostatnich dniach budynek odsłonił swoją kolejną „tajemnicę”. W piwnicach szkoły znaleziono komplet dobrze zachowanych plakatów propagandowych z lat osiemdziesiątych XX wieku. Przede wszystkim wymierzonych przeciwko USA, NATO, przeciwko programowi „gwiezdnych wojen” Ronalda Reagana. W zbiorze znajdują się także fotoreportaże z „życia” radzieckiej armii i sowieckiej partii komunistycznej.
Źródło:30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: