sowie

Wydarzenia historyczne, historia, dawne dzieje Wałbrzycha i okolic

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-01-16 14:28

Ostatni komentarz: JA BYM TYLKO CHCIAł ZWRóCIC UWAGE TAKIEJ MłODEWJ KELNERCE NIE WIEM JAK ONA SIE NAZYWA TAKA BLONDYNKOA. DZIEWCZYNO MNIEJ TROCHE POWAGI I GODNOSCI BO ZACHOWUJESZ SIE STRASZNIE I JESTES BARDZO NIE MILA W STOSUNU DO KLIJETOW. TYLE
dodany: 2009.05.11 18:26:44
przez: staly klijet
czytaj więcej
Przyjdź, bo warto
2014-08-11 11:11

Trzy samoloty Zlin 226 w kamuflażu z okresu II wojny światowej - dwa ustylizowane na niemieckie messerschmitty i jeden wyglądem przypominający jaka, wylądują dzisiaj około godz. 14:00 na świebodzickim lotnisku, skąd w sobotę ruszą w lot do Ludwikowic Kłodzkich.Członkowie słowackiej grupy rekonstrukcji historycznej Retro Sky Team wezmą udział w odbywającym się w Ludwikowicach Kłodzkich II Dolnośląskim Pikniku Militarnym „Projekt Gamma”, gdzie zainscenizują bitwę powietrzną. Organizatorem pikniku jest Stowarzyszenie „Riese”. W zeszłym roku zawarło porozumienie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych „Czemu By Nie”, które organizuje bardzo podobną imprezę na przeciwnym biegunie Polski w okolicach Białegostoku w Ogrodniczkach koło Supraśla. Wynikiem porozumienia była zeszłoroczna I edycja Pikniku w Ludwikowicach, pierwsza tego typu impreza organizowana na Dolnym Śląsku. Pomimo tego, że jest to stosunkowo młoda impreza, wpisała się w coroczny harmonogram imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Riese. Podczas widowiska zobaczymy m.in. powietrzną walkę i atak lotniczej grupy Retro Sky Team ze Słowacji, która przeniesie wszystkich w czasie do końcowych dni upadku imperium III Rzeszy. Występ słowackiej ekipy lotniczej mogliśmy już oglądać m.in. w 2012 roku podczas pokazu w Jedlince. W ogromnym widowisku zagra i zaprezentuje swój sprzęt Lubuskie Towarzystwo Rekonstrukcji Historycznej(LTRH) Jej członkowie oraz sprzęt pochodzi z Polski, Niemiec, Belgi i Holandii. Kolejnymi grupami biorącymi udział w spektaklu będą GRH Oka prowadzona przez Tadeusza Kwietnia oraz GRH OFLAGI Riese, odtwarzająca więźniów i ludność cywilną. - Trzydniowa impreza Misja Zachód - Góry Sowie 2014 ukierunkowana będzie na propagowanie celów i założeń Projektu Gamma. W programie przewidywane jest przedstawienie wyników badań z III Międzynarodowego Zjazdu Eksploratorów - Góry Sowie 2014, który odbył się w maju b.r., oraz najważniejsze wydarzenie tegorocznego Pikniku - spektakl „Sowiogórskie tajemnice - Riese - Pamięci ofiar...”, przy udziale najlepszych grup rekonstrukcyjnych z całej europy oraz bardzo zaangażowanej w przedsięwzięcie lokalnej społeczności grających rolę ludności cywilnej, więźniów i górników pracujących w kopalni „Wacław” - zachęcają organizatorzy. Zanim jednak lotnicy dotrą na miejsce przeznaczenia, spędzą niemal dobę stacjonując w Świebodzicach. Wszystkich miłośników lotnictwa, militariów i historii zapraszamy w tym czasie na Gminne Lotnisko do obejrzenia tej wyjątkowej „latającej” wystawy.
Źródło: 30minut.pl
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: