sowie

Wydarzenia historyczne, historia, dawne dzieje Wałbrzycha i okolic

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-01-16 14:28

Ostatni komentarz: JA BYM TYLKO CHCIAł ZWRóCIC UWAGE TAKIEJ MłODEWJ KELNERCE NIE WIEM JAK ONA SIE NAZYWA TAKA BLONDYNKOA. DZIEWCZYNO MNIEJ TROCHE POWAGI I GODNOSCI BO ZACHOWUJESZ SIE STRASZNIE I JESTES BARDZO NIE MILA W STOSUNU DO KLIJETOW. TYLE
dodany: 2009.05.11 18:26:44
przez: staly klijet
czytaj więcej
Wrócili do Świdnicy
2014-08-26 10:29

Ponad tysiąc osób weźmie udział w II Zjeździe Świdniczan, który rozpoczął się już wczoraj. Do miasta zjeżdżają świdniczanie, którzy z różnych powodów musieli wyjechać. Atrakcji nie zabraknie: wycieczki, grile, dyskoteki, zabawy i wiele innych ciekawych wydarzeń czeka na uczestników.


II Zjazd Świdniczan rozpoczął się w czwartek. Do miasta powracają świdniczanie, którzy wyjechali między innymi do: Australii, USA, Grecji, Szwecji czy Wielkiej Brytanii. Na uczestników czeka wiele atrakcji, takich jak: wycieczki, grile, dyskoteki, spotkania w restauracjach i wiele innych. - Organizatorzy i sami świdniczanie, tacy jak lokalni restauratorzy, zadbali o to, aby uczestnicy tej integracyjnej imprezy nie nudzili się. Każdy zarejestrowany uczestnik posiadający identyfikator może w restauracjach oznakowanych flagą i logo zjazdu skorzystać ze specjalnego menu i 20-procentowego rabatu. – informuje urząd miejski w Świdnicy. Uczestnicy mają okazję spróbować kuchni z różnych zakątków świata. Galeria 44 i Stary Baron zaoferują potrawy prosto z Grecji, zaś Ratuszowa z Bawarii. Kuchnię francuską uczestnicy spróbują w Red Baronie, natomiast klimaty PRL-u odtworzy Seta&Galareta. Pub Biała Dama zaprasza na piwa inne niż wszystkie, a także degustację produktów używanych do ich warzenia. W kawiarni Salon Fiński organizatorzy zaoferują gościom zjazdu specjały spod koła podbiegunowego, w tym kanapki z salami z mięsa… renifera! Podobnie, jak przed rokiem nie zabraknie wycieczek w bliższe i dalsze okolice Świdnicy, które znów cieszą się ogromnym zainteresowaniem. – I Integracyjny Zjazd Wszystkich Świdniczan, który zorganizowaliśmy w ubiegłym roku udowodnił, że mieszkańcy naszego miasta mają ogromną potrzebę spotkania się i integracji. To dobra okazja również, do przypomnienia sobie skąd pochodzimy. W tym roku zaplanowaliśmy również spotkanie przedstawicieli władz wszystkich polskich Świdnic i podpisanie porozumienia o wspólnej promocji – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. Na Zjazd Świdniczan, podobnie jak przed rokiem, zaproszeni są wszyscy ci, którzy urodzili się w Świdnicy przed wojną, jak też ci, którzy trafili tu po 1945 roku. Zapraszamy zarówno tych żyjących w mieście obecnie, jak i tych, którzy z różnych powodów stąd wyjechali.
Izabela Patro
Źródło: 30minut
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: