sowie

Wydarzenia historyczne, historia, dawne dzieje Wałbrzycha i okolic

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-01-16 14:28

Ostatni komentarz: JA BYM TYLKO CHCIAł ZWRóCIC UWAGE TAKIEJ MłODEWJ KELNERCE NIE WIEM JAK ONA SIE NAZYWA TAKA BLONDYNKOA. DZIEWCZYNO MNIEJ TROCHE POWAGI I GODNOSCI BO ZACHOWUJESZ SIE STRASZNIE I JESTES BARDZO NIE MILA W STOSUNU DO KLIJETOW. TYLE
dodany: 2009.05.11 18:26:44
przez: staly klijet
czytaj więcej
Dziki opanują Świdnicę
2014-08-26 10:30

Już w sobotę w Świdnicy będziemy obchodzić „Święto Dzika i Karpia Dolnośląskiego”. To kontynuacja „Święta Dzika”, które w czerwcu ubiegłego roku zgromadziło w świdnickim Rynku blisko 6 tysięcy uczestników. W niedzielę natomiast miasto zaprasza na VII Rekonstrukcje historycznych bitew.


Jarmark, pokazy kowalstwa, prezentację kół myśliwskich, darmowe dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci i watę cukrową, przejażdżkę na kucach oraz występy artystyczne i koncerty – tak właśnie będzie wyglądać „Święto Dzika i Karpia Dolnośląskiego”, zaplanowanego na 23 sierpnia. – Celem wydarzenia jest promocja rów i atrakcji dla turystów. Nagromadzenie ciekawych przedsięwzięć w jednym miejscu ma większą siłę przebicia niż pojedyncze imprezy o zasięgu lokalnym. Wspólna promocja naszych atrakcji przyciąga wielu uczestników nie tylko z miasta ale i całego regionu – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. Na dziedzińcu bloku śródrynkowego będzie można sprawdzić swoją kondycję biorąc udział w licznych konkurencjach – zawodach strzeleckich, wędkowaniu i innych dyscyplinach zręcznościowych. Leśnicy poprowadzą najmłodszych przez „leśną ścieżkę zmysłów” oraz przeprowadzą zajęcia edukacyjne. – Odwiedzający świdnicką starówkę będą mieli okazję zasmakować w kuchni myśliwskiej oraz produktach regionalnych producentów z obszaru Doliny Baryczy. Miłośników wędkarstwa zapraszamy do basenów ustawionych w Rynku, w których pływać będą ryby słodkowodne – karpie i drapieżne – jesiotr i sum. Co więcej każdy uczestnik na pamiątkę będzie mógł wybić sobie pamiątkową monetę z motywem dzika. – podsumowuje urząd miejski. Na niedzielę natomiast zaplanowano VII Rekonstrukcje historycznych bitew. Weźmie w nich udział 70. uczestników regimentów z XVIII i XIX wieku. Występy zaczynają się już od godziny 11.00 przemarszem wojsk do Rynku z obozowiska przy ulicy Śląskiej.
Izabela Patro
Źródło: 30minut
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: