sowie

Wydarzenia historyczne, historia, dawne dzieje Wałbrzycha i okolic

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-01-16 14:28

Ostatni komentarz: JA BYM TYLKO CHCIAł ZWRóCIC UWAGE TAKIEJ MłODEWJ KELNERCE NIE WIEM JAK ONA SIE NAZYWA TAKA BLONDYNKOA. DZIEWCZYNO MNIEJ TROCHE POWAGI I GODNOSCI BO ZACHOWUJESZ SIE STRASZNIE I JESTES BARDZO NIE MILA W STOSUNU DO KLIJETOW. TYLE
dodany: 2009.05.11 18:26:44
przez: staly klijet
czytaj więcej
Gmina Świdnica na starych pocztówkach
2015-03-26 09:33

Jeszcze w tym roku ukaże się publikacja albumowa poświęcona miejscowościom z terenu gminy Świdnica na starych pocztówkach.
Wydawnictwo prezentować będzie wybrane fragmenty miejscowości z terenu gminy, jakie można znaleźć na zachowanych, starych pocztówkach, wydanych w okresie od II połowy XIX wieku do 1945 r. Taka forma prezentacji gminy Świdnica, pozwoli jej mieszkańcom przenieść się w czasie o ponad 100 lat i zapoznać się z wieloma obiektami znajdującymi się na jej terenie – dziś już nieistniejącymi, lub mocno zmienionymi w swojej formie i funkcji – mówi Teresa Mazurek, wójt gminy.


Obecnie trwa gromadzenie ikonografii w postaci starych pocztówek wydanych przed 1945 r. W związku z tym zwracamy się z prośbą do mieszkańców gminy Świdnica i nie tylko, o pomoc w zebraniu jak największego ich zbioru. Jeżeli posiadacie Państwo pocztówki wydane przed 1945 r. i zechcecie je udostępnić na potrzeby albumu, prosimy o kontakt z rzecznikiem prasowym Urzędu Gminy w Świdnicy – Januszem Waligórą pod nr 748521226 wew. 213 lub e-mail: rzecznik@ gmina.swidnica.pl. Każda fotografia, która znajdzie się w albumie zostanie opatrzona danymi osoby, która je udostępniła. Tym samym przyczynią się Państwo do powstania tej wyjątkowej.

Źródło: 30minut.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: