sowie

Wydarzenia historyczne, historia, dawne dzieje Wałbrzycha i okolic

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-01-16 14:28

Ostatni komentarz: JA BYM TYLKO CHCIAł ZWRóCIC UWAGE TAKIEJ MłODEWJ KELNERCE NIE WIEM JAK ONA SIE NAZYWA TAKA BLONDYNKOA. DZIEWCZYNO MNIEJ TROCHE POWAGI I GODNOSCI BO ZACHOWUJESZ SIE STRASZNIE I JESTES BARDZO NIE MILA W STOSUNU DO KLIJETOW. TYLE
dodany: 2009.05.11 18:26:44
przez: staly klijet
czytaj więcej
Złoty pociąg - odwierty potwierdzą istnienie tunelu?
2016-08-23 09:27

"Duch w narodzie nie ginie" - podsumowuje kolejny dzień prac na 65 km, rzecznik odkrywców, Andrzej Gaik. Jednocześnie zapowiada, że jutro do akcji wkroczy wiertnica, a odwierty wykonywane będą w około 10 punktach, czyli tam gdzie georadary wykazały na istnienie anomalii.

W drugim miejscu, które rozkopano nie stwierdzono na razie śladów pociągu ani tunelu. Przekopano teren na głębokość sześciu metrów, po drodze znajdując fragment szyny kolejowej.


- Przekopaliśmy miejsca nazwane umownie nr 1 do głębokości 6 metrów. Natrafiliśmy tam na miejsce, gdzie masa ziemi napierała na iły i wygięła je na kształt łuku, stąd wskazania georadaru. Przekopaliśmy to miejsce i tunelu tam nie ma. Teraz to wszystko musimy posprzątać - mówi rzecznik odkrywców, Andrzej Gaik.

Pociągu i tunelu nie ma, ale prace wciąż są prowadzone. W planach jest około 10 wierceń do głębokości 20 metrów.

- Dostarczymy wiertnice i przewiercimy się do głębokości około 20 metrów na terenie, na którym mamy pozwolenie na prowadzenie badań - mówi Andrzej Gaik - Jesteśmy tu po to, żeby ten teren przebadać i dać wiążącą odpowiedź czy jest tam tunel czy go nie ma. Nadzieja umiera ostatnia.

- Odwiertów dokonamy dlatego, że inny nasz sprzęt nie jest przystosowany do tego by zejść głębiej niż na 6 metrów. Urządzenia w kilku miejscach wskazały na duże skupiska metalu i tu jest szansa, że coś znajdziemy, dlatego będziemy robić odwierty - mówi kierownik budowy, Tomasz Siwiec.

Czy jest złoty pociąg w Wałbrzychu? Być może niedługo w końcu uzyskamy ostateczną odpowiedź na to pytanie.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: