sowie

Wydarzenia historyczne, historia, dawne dzieje Wałbrzycha i okolic

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-01-16 14:28

Ostatni komentarz: JA BYM TYLKO CHCIAł ZWRóCIC UWAGE TAKIEJ MłODEWJ KELNERCE NIE WIEM JAK ONA SIE NAZYWA TAKA BLONDYNKOA. DZIEWCZYNO MNIEJ TROCHE POWAGI I GODNOSCI BO ZACHOWUJESZ SIE STRASZNIE I JESTES BARDZO NIE MILA W STOSUNU DO KLIJETOW. TYLE
dodany: 2009.05.11 18:26:44
przez: staly klijet
czytaj więcej
Monety pojadą do Wrocławia
2016-03-01 20:47

Znalezione w Wałbrzychu praskie grosze zostaną przekazane do Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego na dalsze badania.


Przypomnijmy: Do ratusza zgłosił się wałbrzyszanin, który w lesie na granicy Wałbrzycha i Boguszowa-Gorc znalazł resztki rozbitego garnka. Podczas jego wydobywania z jego wnętrza wysypały się stare monety. Przy okazji natrafił na drugi mały garnek, w którym również były stare monety. Biuro Rzeczy Znalezionych Urzędu Miejskiego przyjęło 1385 zniszczonych monet o średnicy 27 mm (prawdopodobnie średniowiecznych) oraz stary dzbanek. O znalezisku powiadomiona została Delegatura Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Wałbrzychu. W piątek na konferencji w urzędzie miejskim poinformowano, że skarby trafią do Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Tam poddane zostaną dalszym badaniom. Znalazca nie pojawił się na konferencji prasowej. Wciąż pragnie pozostać anonimowy.

 Autor: 30minut.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: