sowie

Wydarzenia historyczne, historia, dawne dzieje Wałbrzycha i okolic

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-01-16 14:28

Ostatni komentarz: JA BYM TYLKO CHCIAł ZWRóCIC UWAGE TAKIEJ MłODEWJ KELNERCE NIE WIEM JAK ONA SIE NAZYWA TAKA BLONDYNKOA. DZIEWCZYNO MNIEJ TROCHE POWAGI I GODNOSCI BO ZACHOWUJESZ SIE STRASZNIE I JESTES BARDZO NIE MILA W STOSUNU DO KLIJETOW. TYLE
dodany: 2009.05.11 18:26:44
przez: staly klijet
czytaj więcej
Największy bieg pamięci
2016-03-01 20:50


Już po raz drugi w Głuszycy organizowany będzie bieg upamiętniający żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963. Zapraszamy do kibicowania na trasie największego biegu pamięci w Polsce na symbolicznym dystansie 1963 metrów.


- Będziemy biec razem, nie jest to bieg na czas! Najważniejsze jest uczestnictwo w biegu, oddanie hołdu polskim patriotom i popularyzacja wiedzy na temat przemilczanej historii dotyczącej prześladowań polskiego podziemia. Dla 50-u zgłoszonych osób mamy przygotowane pakiety startowe – mówią organizatorzy. Zbiórka w niedzielę 28 lutego na placu przy kaplicy św. Józefa na głuszyckim osiedlu. Od godz. 11.40 wydawane będą pakiety startowe dla zgłoszonych uczestników biegu. Przed startem rozgrzewkę poprowadzą Ewa Sobieraj i Andrzej Kolisz, biegacze zaangażowani w przygotowanie ultramaratonu górskiego Waligóra Run Cross Głuszyca. - „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” rozpoczynamy o godz. 12.00. Trasa biegu prowadzić będzie ulicami Łukasiewicza, Pionierów, Dolną i zakończy się na placu targowym, gdzie nasi harcerze będą dekorować uczestników biegu medalami. Po biegu zapraszamy wszystkich startujących na ciepły posiłek do Centrum Kultury – dodają organizatorzy. W trakcie biegu w całej Polsce odbędzie się zbiórka publiczna na pomnik Polaków zmarłych w czasie Wielkiego Głodu na terenach Związku Sowieckiego w latach 1932-33. Przed biegiem o godz. 10.45 w kaplicy św. Józefa zostanie odprawiona msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych.

 Autor: 30minut.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: