sowie

Wydarzenia historyczne, historia, dawne dzieje Wałbrzycha i okolic

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-01-16 14:28

Ostatni komentarz: JA BYM TYLKO CHCIAł ZWRóCIC UWAGE TAKIEJ MłODEWJ KELNERCE NIE WIEM JAK ONA SIE NAZYWA TAKA BLONDYNKOA. DZIEWCZYNO MNIEJ TROCHE POWAGI I GODNOSCI BO ZACHOWUJESZ SIE STRASZNIE I JESTES BARDZO NIE MILA W STOSUNU DO KLIJETOW. TYLE
dodany: 2009.05.11 18:26:44
przez: staly klijet
czytaj więcej
Festiwal Reportażu - Miedzianka Fest 2018
2018-08-22 08:09

W piątek 24 sierpnia 2018r. rozpoczyna się Miedzianka Fest - Festiwal Reportażu, który kolejny rok skupiać będzie czołówkę krajowych reporterów i pisarzy. Wśród gości znaleźli się m.in. Olga Tokarczuk, Mariusz Szczygieł, a także organizatorzy Filip Springer i Olga Gitkiewicz.

Miedzianka to miasto, które zniknęło z powierzchni ziemi oraz z map za sprawą rabunkowego wydobycia uranu, którego wydobyte rudy zostały w całości wywiezione do Związku Radzieckiego. Na skutek katastrofy górniczej w latach 70-tych ubiegłego wieku mieszkańców Miedzianki przesiedlono do Jeleniej Góry, a w Miedziance pozostał jedynie Kościół i… browar. Za sprawą Filipa Springera i jego reportażu (Miedzianka – historia znikania) co roku do byłego miasteczka niedaleko Jeleniej Góry ściągają tłumy chętnych na spotkania z literaturą faktu. W tym roku głównym hasłem wydarzenia będzie „Krajobraz opowieści”.


Na Festiwal Reportażu można dojechać pociągami Kolei Dolnośląskich. To niezwykle istotna informacja dla wszystkich uczestników, bowiem na czas wydarzenia teren Miedzianki zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego. W pociągu o nazwie MIEDZIANKA otwierającym Festiwal (24 sierpnia – piątek - odjazd: Wrocław Główny 13:07 – przyjazd: Janowice Wielkie /Miedzianka/ 15:00) pasażerom towarzyszyć będą pisarze - reporterzy: Mariusz Szczygieł oraz Filip Springer, którzy z Wrocławia aż do Janowic będą czytać w pociągu KD fragmenty swoich reportaży.

Po przyjeździe na miejsce goście Festiwalu wspólnie przejdą do Miedzianki. W sobotę i niedzielę na pasażerów pociągów Kolei Dolnośląskich (odjazd: Wrocław Główny - 9:15) czekać będzie Filip Springer, który zaprowadzi uczestników do miasteczka, po drodze opowiadając historię Miedzianki.

Festiwal jest otwarty, niebiletowany i trwać będzie od 24 do 26 sierpnia. Na ten czas miasteczko zostanie zamknięte dla samochodów. Na oficjalnej stronie festiwalu można znaleźć informacje jak bezpośrednio dotrzeć na miejsce wydarzenia. Do Miedzianki najlepiej dojechać wszystkimi pociągami Kolei Dolnośląskich kursującymi na trasie Wrocław Główny – Wałbrzych - Jelenia Góra, wysiadając na stacji Janowice Wielkie.Autor: walbrzyszek.com


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: