sowie

Wydarzenia historyczne, historia, dawne dzieje Wałbrzycha i okolic

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-01-16 14:28

Ostatni komentarz: JA BYM TYLKO CHCIAł ZWRóCIC UWAGE TAKIEJ MłODEWJ KELNERCE NIE WIEM JAK ONA SIE NAZYWA TAKA BLONDYNKOA. DZIEWCZYNO MNIEJ TROCHE POWAGI I GODNOSCI BO ZACHOWUJESZ SIE STRASZNIE I JESTES BARDZO NIE MILA W STOSUNU DO KLIJETOW. TYLE
dodany: 2009.05.11 18:26:44
przez: staly klijet
czytaj więcej
Rekord Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic
2019-09-02 10:41

Organizatorzy imprezy, czyli Zamek Książ w Wałbrzychu oraz Fundacja Joanny Lamparskiej na Rzecz Ochrony Dziedzictwa Kulturowego „Projekt Historia”, przygotowali dla gości Festiwalu mnóstwo atrakcji. Największy kompleks sal zamku stał się przestrzenią dla niezwykłych machin Leonarda da Vinci. Turyści mogli zobaczyć i wypróbować eksponaty zaprojektowane przez renesansowego mistrza. Dziedziniec honorowy na dwa dni zamienił się w prawdziwe pole bitwy, na którym odbyło się kilkanaście starć najróżniejszych formacji wojskowych. Odwiedzający zamek obejrzeli m.in. walkę Rzymian, Wikingów, rycerzy, Słowian. Takiej „Bitwy Epok” nie było dotąd nigdzie.


uryści spragnieni mocniejszych wrażeń zwiedzili wystawę „Zbrodnia i Medycyna”, na której zaprezentowane zostały kryminalne eksponaty z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Goście Festiwalu udali się również w wirtualną podróż najsłynniejszym polskim transatlantykiem m/s „Piłsudski”. Dzięki współpracy z Fundacją „Koncept Kultura” oraz technologii VR, widzowie odbyli niezapomniany rejs po Atlantyku, zanurzając się w pełen magicznych przeżyć świat eleganckich wnętrz i opowieści o statku, który był dumą międzywojennej Polski. VII Dolnośląski Festiwal Tajemnic był także okazją do podziwiania imponującej kolekcji morskich lamp naftowych i aparatów oświetleniowych. Ponadto, specjalnie z myślą o najmłodszych, przygotowano dwie strefy atrakcji – w Zamku Księcia Henryka nauczano rycerskiego rzemiosła, zaś w salach „Zapisane w Gwiazdach” odbywały się zajęcia artystyczne, a animatorzy z „Karkonoskich Tajemnic” prowadzili warsztaty kreatywne. Na rodziny z dziećmi czekała również niezwykła przygoda na książańskich tarasach, gdzie przez cały czas odbywała się gra terenowa przygotowana przez Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska. Miłośnicy historii, zagadek i tajemnic mogli uczestniczyć w 14 emocjonujących wykładach.

Nie zabrakło także atrakcji wieczornych. Po raz pierwszy w historii pierwszego dnia Festiwalu odbyła się biesiada "Uczta Bolka", podczas której goście spróbowali rycerskiego jadła w średniowiecznej scenerii, a do tego - odkrywali zamkowe tajemnice podczas zwiedzania średniowieczną trasą. Po zmroku najodważniejsi turyści wyruszyli na specjalną edycję "Nocnego Zwiedzania", by spotkać prawdziwą plejadę zamkowych duchów i zjaw, również z epoki renesansu.

Kolejny Dolnośląski Festiwal Tajemnic odbędzie się 8. i 9. sierpnia 2020 roku w Zamku Książ w Wałbrzychu.Autor: 30minut.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: