sowie

Wydarzenia historyczne, historia, dawne dzieje Wałbrzycha i okolic

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-01-16 14:28

Ostatni komentarz: JA BYM TYLKO CHCIAł ZWRóCIC UWAGE TAKIEJ MłODEWJ KELNERCE NIE WIEM JAK ONA SIE NAZYWA TAKA BLONDYNKOA. DZIEWCZYNO MNIEJ TROCHE POWAGI I GODNOSCI BO ZACHOWUJESZ SIE STRASZNIE I JESTES BARDZO NIE MILA W STOSUNU DO KLIJETOW. TYLE
dodany: 2009.05.11 18:26:44
przez: staly klijet
czytaj więcej
Europejskie Dni Dziedzictwa w Pałacu Struga
2022-09-15 21:40

Serdecznie zapraszamy na Europejskie Dni Dziedzictwa w Pałacu Struga w sobotę 17.09.2022 o g.18:00.
W tym roku tematem przewodnim EDD jest hasło "Połączeni dziedzictwem".

Fundacja Pałac Struga poprosiła właściciela pałacu, pana Krzysztofa Wieczorka o kontynuację cyklu wykładów poświęconych Cesarzom Świętego Cesarstwa Rzymskiego, władców Europy których portrety zdobią salę balową.


W zeszłym roku na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczawnie Zdroju, pan Krzysztof Wieczorek brawurowo i niezwykle ciekawie zaprezentował postać Maksymilina I. Dla tego władcy czas nie był zbyt łaskawy w Pałacu Struga ponieważ jego portret nie zachował się. Ale puste miejsce na ścianie pan Krzysztof Wieczorek niezwykle barwnie wypełnił historią tego władcy i losami Europy.

Prelegent nie chciał zdradzić którego z władców zamierza w tym roku zaprezentować. Zatem z ogromną ciekawością i niecierpliwością oczekuję na sobotni wykład.

Proponujemy zabrać gotówkę na kawę, herbatę i lody - będziemy dojadać festiwalowe lody. Cały dochód fundacja w tym roku przekazuje na konserwację renesansowych tynków na elewacji frontowej oraz na odtworzenie kolejnych okien w pałacu - w tym roku od strony dziedzińca.Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: