sowie

Wydarzenia historyczne, historia, dawne dzieje Wałbrzycha i okolic

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-01-16 14:28

Ostatni komentarz: JA BYM TYLKO CHCIAł ZWRóCIC UWAGE TAKIEJ MłODEWJ KELNERCE NIE WIEM JAK ONA SIE NAZYWA TAKA BLONDYNKOA. DZIEWCZYNO MNIEJ TROCHE POWAGI I GODNOSCI BO ZACHOWUJESZ SIE STRASZNIE I JESTES BARDZO NIE MILA W STOSUNU DO KLIJETOW. TYLE
dodany: 2009.05.11 18:26:44
przez: staly klijet
czytaj więcej
Zagadkowa historia Zamku Książ
2010-06-08 13:05

Zagadkowa historia Zamku Książ. Rozważania na temat niezwykłej kwatery Hitlera w majestatycznej rezydencji Hochbergów i przepastnych sztolni w podziemiach Książa mających stanowić schron o, których rozpisywano się w wielu artykułach i książkach z pewnością wzmacniają atrakcyjność zabytku, jednak czy są prawdziwe? Bardziej wnikliwi badacze twierdzą, że nie do końca... Niektórzy z nich bowiem zgromadzili cały szereg dokumentów stanowiących argumenty opowiadające się za tym, że chodziło o znacznie większą i poważniejszą inwestycję militarną. A dokładniej o eksperymentalną fabrykę najnowszej broni rakietowej lub atomowej - znanej powszechnie jako Wunderwaffe (cudowna broń). Za takim stanem rzeczy opowiadają się także inne znane wszystkim fakty. Jednym z nich jest nadzór nad pracami w Książu samego Kierownictwa Wojsk Lotniczych (Luftwaffe) - którego nie było przy żadnej innej budowie kwatery Hitlera. Po drugie – w obliczu rychłego wkroczenia na Dolny Śląsk wojsk radzieckich wprawdzie ewakuowano ponad 800 więźniów jednak wkrótce zastąpiono ich nowymi - nie przerwano więc robót, a co więcej trwały one nawet po samobójstwie Hitlera.


Prawdopodobne jest więc, że prace nowo przybyłych więźniów miały na celu zatarcie śladów i zamaskowanie podziemnego przedsięwzięcia zbrojnego na tak wielką skalę. Być może chodziło także o ukrycie skrzyń z dokumentami lub dobrami kultury. Tajemnicą nie są także widoczne gołym okiem ślady wskazujące na celowe zablokowanie tuneli oraz górnych i dolnych kondygnacji.



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: