sowie

Wydarzenia historyczne, historia, dawne dzieje Wałbrzycha i okolic

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-01-16 14:28

Ostatni komentarz: JA BYM TYLKO CHCIAł ZWRóCIC UWAGE TAKIEJ MłODEWJ KELNERCE NIE WIEM JAK ONA SIE NAZYWA TAKA BLONDYNKOA. DZIEWCZYNO MNIEJ TROCHE POWAGI I GODNOSCI BO ZACHOWUJESZ SIE STRASZNIE I JESTES BARDZO NIE MILA W STOSUNU DO KLIJETOW. TYLE
dodany: 2009.05.11 18:26:44
przez: staly klijet
czytaj więcej
Konferencja: dziedzictwo kulturowe ziemi wałbrzyskiej
2008-11-28 16:15

Blisko 300 osób, głównie uczniów wałbrzyskich szkół, wzięło udział w konferencji poświęconej dziedzictwu kulturowemu ziemi wałbrzyskiej. Impreza odbyła się w Sali Balowej zamku Książ. Spotkanie to było ostatnim etapem realizacji projektu "Śladami przeszłości - w poszukiwaniu tożsamości Wałbrzycha" organizowanego przez Centrum Europejskie w zamku Książ oraz Wałbrzyskie Stowarzyszenie Młodzieży. Projekt został sfinansowany został ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu. Przez ponad osiem miesięcy grupa dwudziestu młodych ludzi brała udział w warsztatach regionalnych i wycieczkach, których celem było poznanie historii regionu wałbrzyskiego. Wyniki swoje pracy przedstawili podczas sympozjum, które odbyło się w zamku Książ. Głównym celem całego przedsięwzięcia było przybliżenie odpowiedzi na pytania: skąd wziął się Wałbrzych, jakie są jego korzenie oraz tradycje i kultura.


Młodzież uczestnicząca w konferencji wysłuchała referatu dotyczącego początków oraz zabytków naszego miasta. Obejrzała również prezentację poświęconą znanym i ciekawym ludziom związanym z Wałbrzychem. Ponadto przewodnik Andrzej Gaik opowiedział o kilku tajemnicach i zagadkach, które kryje ziemia wałbrzyska. Na zakończenie przedstawiona została historia klubu sportowego Górnik Wałbrzych. Całość przeplatana była fragmentami sondy przeprowadzonej na ulicach Wałbrzycha, która przedstawiała stosunek mieszkańców do miasta. Teraz grupa badawcza opublikuje wyniki swojej pracy na specjalnie stworzonym portalu internetowym.
Źródło: (RAD) / 30minut



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: